Menu

از مجلس روضه برايم تبركى بياور فاضل محترم حجت الاسلام شيخ بندانى نيشابورى مى ‏گويد: در قم بسيار خدمت فقيه مقدس، مرحوم ميرزاى تبريزى ‏قدس سره مى ‏رسيدم و از ايشان علاوه بر استفاده علمى، استفاده معنوى هم مى ‏بردم. ايشان با كمال خضوع و خشوع جواب مى ‏داد و مسائل را حل مى ‏كرد و مى ‏دانست كه من گاهى منبر مى ‏روم. بنابراين از من مى خواست كه برايشان دعا كنم. يك روز مناسبتى پيش آمد، خدمتشان رسيدم و عرض ادب كردم. از من سؤال كردند:«امروز كجا مى‏ روى؟» گفتم: «آقا! منبر دارم». مرحوم ميرزاقدس سره سؤال كردند: «در مجالس شما تبرّكى هم مى ‏دهند. ممكن است از آنجا كمى تبرّكى برايم بياورى؟» گفتم: «چشم آقا». واقعاً در فكر فرو رفتم كه اين بزرگوار چه اعتقادى دارد. با وجودى كه خود مقرّب است، اما عقيده و اعتقادش به تبركى مجلس عزاى اهل بيت‏ عليهم السلام است. به مجلس رفتم. در مجلس فقط چاى دادند. چند حبّه قند برداشتم و خدمت ميرزاقدس سره رفتم و گفتم: «آقا! در آن مجلس فقط چاى مى ‏دادند». مرحوم ميرزاقدس سره يك حبّه قند از دست من برداشته، به دهان مباركشان گذاشتند و فرمودند: اين تبرّك از مجلس توسّل به اهل بيت‏ عليهم السلام است. خداوند به تمام كسانى كه در راه خدمت به خاندان اهل بيت‏ عليهم السلام گام بر مى ‏دارند توفيق دهد. آن‏گاه با حسرت خاصى به من نگاه كردند، از چشمان مرحوم ميرزاقدس سره مى شد فهميد كه مى ‏خواهد بگويد خوشا به حالت كه خادم امام حسين‏ عليه السلام هستى. آن گاه اشك در چشمان ايشان حلقه زد و فرمودند: «يا حسين! يا حسين!» شيخ بندانى مى‏ گويد: من واقعاً شيفته اخلاص و اعتقادات مرجع راحل بودم كه چگونه با عمل، درس ولاء را به ما ياد مى ‏داد و ما را راهنمايى مى ‏كرد كه چگونه حسينى باشيم. سال‏هاى متمادى از درس تا منزل از محضر ايشان استفاده مى‏ كردم. رحلت ايشان ضايعه‏اى جبران‏ ناپذير است كه بايد سال‏ها بگذرد تا شايد مانند اين شخصيت عظيم پيدا شود و شايد هم هيچ‏گاه مانند چنين شخصيتى نبينيم.

حضرت امام حسن عسکری:
فقر با ما ، بهتر از ثروتمندی در کنار دشمنان ماست.
و کشته شدن با ما بهتر از زندگی در کنار دشمنان ماست.
و ما پناهگاه کسی هستیم که به ما پناه آورد.
و نور هدایت برای کسی هستیم که خواهان بصیرت از ما باشد.
و نگهبان کسی هستیم که به ما تمسک جوید.
پس هر کس ما را دوست بدارد با ما در درجات والای بهشت خواهد بود.
و آن که از ما جدا شد به سوی آتش خواهد رفت.

برو بالا