Menu

ميرزاى تبريزى‏(قدس سره) و زيارت عاشورا فاضل محترم، حجت الاسلام شيخ غلامرضا توكلى مى ‏گويد: روزى خانمى از تهران تماس گرفته و اصرار مى ‏كرد كه با مرحوم ميرزاى تبريزى(‏قدس سره) صحبت نمايد، به ايشان گفتم كه ميرزاقدس سره مكالمه تلفنى فعلاً ندارند، اگر مطلبى داريد بفرمائيد كه به آقا برسانم. آن خانم گفت: جهت گرفتارى كه داشتم به مسجد جمكران زياد مى ‏رفتم تا اينكه چهل شب تمام شد ولى مشكلم حل نشد مدت‏ها گذشت تا اينكه شبى در عالم خواب ديدم كه اعلام مى ‏كنند حضرت ولى عصرعليه السلام در مكانى حضور دارند. (بدون آنكه مشاهده شود) در عالم خواب براى ديدن حضرت‏ عليه السلام به آن مكان رفتم ولى كثرت جمعيت اجازه نداد به حضرت‏ عليه السلام برسم. ولى ديدم كه مردم دور يك روحانى پيرمردى را گرفته ‏اند و مسائلى را با او مطرح مى ‏كنند و در عالم خواب به من گفتند كه مشكل خود را با اين آقا در ميان بگذار. من به محضر آن روحانى رفتم ولى قبل از آنكه مسئله ‏ام را مطرح كنم و از ايشان راهنمائى بطلبم، اسم او را سؤال نمودم گفتند: ميرزا جواد تبريزى است، من مشكل خود را به ايشان گفتم و ايشان در خواب جوابى دادند و دستورى فرمودند، كه بعد از بلند شدن از خواب فراموش كردم. خيلى ناراحت شدم. از بعضى از روحانيون تهران سؤال كردم شما شخصى به نام جواد تبريزى مى ‏شناسيد، گفتند: ايشان از مراجع تقليد در قم مى ‏باشند، شماره دفتر ايشان را پيدا نمودم و الان مى ‏خواهم قضيه را به ايشان برسانيد و بگوييد شما چه مى‏ فرماييد. شيخ توكلى مى ‏گويد: خدمت آقا آمدم و مطلب را به ايشان رساندم، مرحوم ميرزاقدس سره بدون آنكه عكس العملى نشان دهد در حالى كه اشك در چشمان مباركشان حلقه زد فرمودند: به آن خانم بگوييد زيارت عاشورا بخواند مشكلش ان شاء اللَّه حل خواهد شد.

حضرت امام حسن عسکری:
فقر با ما ، بهتر از ثروتمندی در کنار دشمنان ماست.
و کشته شدن با ما بهتر از زندگی در کنار دشمنان ماست.
و ما پناهگاه کسی هستیم که به ما پناه آورد.
و نور هدایت برای کسی هستیم که خواهان بصیرت از ما باشد.
و نگهبان کسی هستیم که به ما تمسک جوید.
پس هر کس ما را دوست بدارد با ما در درجات والای بهشت خواهد بود.
و آن که از ما جدا شد به سوی آتش خواهد رفت.

برو بالا