Menu

توسل به ابوالفضل العباس(‏عليه السلام) حجت الاسلام والمسلمين محمدرضا ناصرى قوچانى مى ‏گويد: روزى فقيه مقدس، مرحوم ميرزا جواد تبريزى ‏قدس سره در مناسبتى فضايل و مناقب ابوالفضل العباس ‏عليه السلام را ذكر مى ‏نمودند و از مقام آن قهرمان كربلا سخن مى‏ گفتند و در حالى كه اشك چشمانشان را فرا گرفته بود گفتند: «ابوالفضل العباس ‏عليه السلام واقعاً باب الحوائج است.» ايشان در ادامه فرمودند: من مشكلى داشتم كه براى حلّ آن زياد به حضرت‏ عليه السلام متوسّل شدم. يك شب در عالم خواب خدمت قهرمان كربلا مشرف شدم، ايشان‏ عليه السلام فرمودند: «ميرزا! به مراد خود خواهى رسيد.» مرحوم ميرزاقدس سره مى ‏گويد: آن مشكل به بركت و عنايت آن حضرت‏ عليه السلام حل شد و من به مراد خود رسيدم. مرحوم ميرزاقدس سره به توسل به باب الحوائج عجيب عقيده داشتند و هميشه به منبرى ‏ها مى ‏گفتند به حضرت عباس‏ عليه السلام توسل كنيد. ايشان در مجلسى كه روضه ابوالفضل العباس‏ عليه السلام خوانده مى ‏شد به شدت گريه مى ‏كردند و مانند ابر بهارى مى‏ ريختند و آن قدر مى‏ گريستند كه چشمانشان قرمز مى ‏گشت و تا ساعتى چند اثر بكاء بر چهره ايشان نمايان بود.

حضرت امام حسن عسکری:
فقر با ما ، بهتر از ثروتمندی در کنار دشمنان ماست.
و کشته شدن با ما بهتر از زندگی در کنار دشمنان ماست.
و ما پناهگاه کسی هستیم که به ما پناه آورد.
و نور هدایت برای کسی هستیم که خواهان بصیرت از ما باشد.
و نگهبان کسی هستیم که به ما تمسک جوید.
پس هر کس ما را دوست بدارد با ما در درجات والای بهشت خواهد بود.
و آن که از ما جدا شد به سوی آتش خواهد رفت.

برو بالا