Menu

من در قضاياى سيد الشهداء، حضرت امام حسين (عليه السلام) دخالت نمى‏ كنم فقيه مقدس، ميرزاى تبريزى قدس سره در حفظ شعائر سالار شهيدان، امام حسين عليه السلام سخت تلاش مى ‏كردند و همواره مقابل شبهات ايستادگى كرده و با افراد شبهه افكن با صراحت و شجاعت مقابله مى ‏نمودند. بعداز سقوط حكومت عراق و كشتار مردم مظلوم شيعه توسط »وهابيون« در داخل عراق، همواره از مرحوم ميرزا قدس سره در خصوص سفر به كربلا و بعضى عزادارى ‏ها سؤال مى ‏شد (آنان كه اين سؤال‏ها را مى ‏كردند، انتظار داشتند مرحوم ميرزا قدس سره سفر به كربلا با آن وضعيت موجود و انجام بعضى مراسم را تحريم كنند) مرحوم ميرزا قدس سره با كمال اخلاص وفروتنى در جواب سؤال كنندگان مى ‏فرمود: «من در دستگاه سيدالشهداء - امام حسين عليه السلام - دخالت نمى ‏كنم، دخالت در اين امور جرأت مى ‏خواهد كه من آن جرأت را ندارم. هر گفتارى، فردا در نزد پروردگار جواب مى ‏خواهد و من توان جوابگويى را ندارم. من خود عاشق حسينم و حاضرم همه هستى خود را در راه او فدا كنم و معتقدم كه هر كارى كه بكنند، باز هم مردم در جهت زيارت و ارادت به سالار شهيدان كوتاهى نخواهند كرد؛ بلكه شوق و علاقه آنان هر روز از روز ديگر بيشتر و بيشتر خواهد شد. هركس در اين مسائل خودش تكليف خود را تشخيص مى دهد، چه اشكال دارد انسان در راه زيارت سيدالشهداء - امام حسين‏ عليه السلام - جان خود را فدا كند! مگر ما از خاندان اهل بيت‏ عليهم السلام برتريم؟! آنان در راه خدا از همه هستى خود گذشتند. خداوند اين جوانان مخلص را حفظ كند كه اين گونه با اخلاص، ارادت خود به اهل‏بيت‏ عليهم السلام را نشان مى ‏دهند. من براى همه آن عزيزانى كه در راه احياى شعائر حسينى تلاش مى ‏كنند، دعا مى ‏كنم.»

حضرت امام حسن عسکری:
فقر با ما ، بهتر از ثروتمندی در کنار دشمنان ماست.
و کشته شدن با ما بهتر از زندگی در کنار دشمنان ماست.
و ما پناهگاه کسی هستیم که به ما پناه آورد.
و نور هدایت برای کسی هستیم که خواهان بصیرت از ما باشد.
و نگهبان کسی هستیم که به ما تمسک جوید.
پس هر کس ما را دوست بدارد با ما در درجات والای بهشت خواهد بود.
و آن که از ما جدا شد به سوی آتش خواهد رفت.

برو بالا