Menu

دستمالى كه با آن اشك بر مظلوميت سالار شهيدان - امام حسين(عليه السلام) - و اهل بيت(عليهم السلام) را پاك كردم، در كفنم قرار دهيد فقيه مقدس، ميرزاى تبريزى قدس سره دو دستمال سياه داشتند كه ايام عزا و روضه با خود حمل مى‏ كردند و هنگام ذكر مصيبت، اشك هايشان را با آن خشك مى ‏كردند و همواره از دستمال ها مواظبت كرده و بعد از فراغت از مجالس، در جاى خاص قرار مى ‏دادند و بارها و بارها به فرزندان خود مى‏ گفتند: «اگر من از دنيا رفتم، اين دستمال ها را در كفن من قرار دهيد.» بعداز رحلت ايشان، فرزندانشان قبل از كفن كردن، هر چه جستجو كردند، دستمال‏ها را پيدا نكردند تا آنكه نوبت به كفن كردن مرحوم ميرزا قدس سره رسيد. همين كه كفن را باز كردند، ناگهان مشاهده شد دستمال ها در كفن است و معلوم شد كه مرحوم ميرزا قدس سره قبل از رفتن به بيمارستان(كه آخرين بسترى ايشان بود و در همان بيمارستان از دنيا رفتند) دستمال ها را در كفن خود قرار داده ‏اند. يكى از دستمال ها را در دست راست مرحوم ميرزا قدس سره و ديگرى را بر سينه مباركشان قرار دادند و دستمالى كه مرحوم ميرزا قدس سره سال ها اشك هايشان را با آن پاك مى ‏كردند، و بارها و بارها مى ‏گفتند اگر چيزى داشته باشم كه در آخرت به درد من بخورد، همين دو دستمال است كه سال‏ها به عشق اهل بيت‏(عليهم السلام) اشك ريخته ‏ام، همراه ايشان به خاك سپرده شد تا به گفته مرحوم ميرزا قدس سره، اين دستمال ها شاهد و فريادرسى در قبر و قيامت باشد؛ زيرا كه ايشان سال‏هاى متمادى با اين دستمال چشمان پر اشك خود در مصائب اهل بيت‏ عليهم السلام را پاك مى ‏كردند و معتقد بودند كه اين دستمال‏ها دادرس ايشان خواهند بود و بدين وسيله پيامى به همه دادند كه بايد در دنيا تا مى ‏توان بر مظلوميت اهل بيت‏ عليهم السلام ابراز احساسات كرد تا اين عرض ارادت‏ها فريادرسى باشد در قبر و قيامت.

حضرت امام حسن عسکری:
فقر با ما ، بهتر از ثروتمندی در کنار دشمنان ماست.
و کشته شدن با ما بهتر از زندگی در کنار دشمنان ماست.
و ما پناهگاه کسی هستیم که به ما پناه آورد.
و نور هدایت برای کسی هستیم که خواهان بصیرت از ما باشد.
و نگهبان کسی هستیم که به ما تمسک جوید.
پس هر کس ما را دوست بدارد با ما در درجات والای بهشت خواهد بود.
و آن که از ما جدا شد به سوی آتش خواهد رفت.

برو بالا