Menu

مرحوم ميرزاقدس سره و حركت براى رضاى پروردگار فقيه اهل بيت ميرزاى تبريزى‏قدس سره در كارهاى خود فقط و فقط خدا را مد نظر داشتند و مى‏فرمودند: هر كارى كنم به جهت رضا و حب خدا و اهل بيت‏عليهم السلام است. بارها مى‏فرمودند: من وقتى قلم را به دست مى‏گيرم براى خدا مى‏نويسم و امر را به خود خداى متعال وا مى‏گذارم. من هيچ‏گاه قلم به دست نگرفتم، مگر رضايت خدا مدّ نظرم باشد. از آن نمونه مى‏توان به موضع‏گيرى مرحوم ميرزاقدس سره در جواب بعضى استفتائات اشاره كرد؛ ايشان شجاعانه در رد آنها مى‏كوشيد، هر شبهه‏اى را پاسخگو بود و در مقابل انحرافات عقايدى ايستادگى مى‏كردند و در شوراى استفتاء مى‏فرمودند: من وظيفه دارم كه آنچه به واسطه تحصيل بدان رسيده‏ام، بيان كنم و ان شاءاللّه خود خدا و اهل‏بيت‏عليهم السلام عنايت خواهند كرد. من فقط طالب رضايت خداوند متعال و اهل‏بيت‏عليهم السلام هستم كه رضايت آنها رضايت خداست. ايشان وقتى بر كرسى درس يا در منزل مشغول مطالعه يا در شوراى استفتاء و يا در حال حلّ مشكل مردم بودند هيچ توجهى به اينكه چه خواهد شد نداشتند و فقط مى‏فرمودند بايد گام را براى خدا برداشت و كارى كرد كه قلب امام زمان‏عليه السلام شاد باشد. ايشان تارك دنيا به معناى واقعى بودند و تا آخرين توان خالصانه در مقابل انحرافات ايستادگى مى‏كردند و تا آخرين نفس در مقابل مشككين و منحرفين ايستادگى نمودند و اجازه ندادند حوزه به واسطه القائات آنان لوث شود وليكن بعد از فقدان ايشان خلاء وجودى ميرزاى تبريزى‏قدس سره به وضوح نمايان است.

حضرت امام حسن عسکری:
فقر با ما ، بهتر از ثروتمندی در کنار دشمنان ماست.
و کشته شدن با ما بهتر از زندگی در کنار دشمنان ماست.
و ما پناهگاه کسی هستیم که به ما پناه آورد.
و نور هدایت برای کسی هستیم که خواهان بصیرت از ما باشد.
و نگهبان کسی هستیم که به ما تمسک جوید.
پس هر کس ما را دوست بدارد با ما در درجات والای بهشت خواهد بود.
و آن که از ما جدا شد به سوی آتش خواهد رفت.

برو بالا