Menu

حضرت ابو عبد الله عليه السلام فرمودند:
هر گاه منزل و وطن يكى از شما به ما دور بود بالاترين مكان منزل را انتخاب كند و در آنجا دو ركعت نماز خوانده و با اشاره به قبور ما سلام دهد، سلام وى حتما به ما خواهد رسيد

هر گاه منزل و وطن يكى از شما به ما دور بود بالاترين مكان منزل را انتخاب كند و در آنجا دو ركعت نماز خوانده و با اشاره به قبور ما سلام دهد، سلام وى حتما به ما خواهد رسيد.

اى سدير، اين حق بر تو نيست كه قبر حسين عليه السلام را در هر جمعه پنج مرتبه و در هر روز يك بار زيارت كنى عرض كردم : فدايت شوم بين ما و بين آن حضرت فرسخ ‌هاى بسيار فاصله است .
حضرت فرمودند:
بر بام منزل برو سپس بطرف راست و جانب چپ خود توجه كن بعد سر به آسمان بلند كن ، سپس سر را بطرف قبر امام حسين عليه السلام برگردان و بعد بگو:
درود بر تو اى ابا عبد الله ، درود بر تو و رحمت و بركات خدا بر تو.
هر گاه چنين نمودى ثواب يك زوره برايت منظور مى شود.
زوره يعنى يك حج و يك عمره .
سدير مى گويد: بسى روزها بيش از بيست مرتبه حضرت را اين طور زيارت مى كردم .

اى سدير آيا در هر روز قبر امام حسين عليه السلام را زيارت مى كنى :
عرض كردم : فدايت شوم ، خير
حضرت فرمودند:
چقدر جفا مى كنى ! آيا در هر ماه زيارت مى كنى :
عرض كردم : خير.
فرمودند:
آيا در هر سال زيارت مى كنى :
عرض كردم : اين طور است .
حضرت فرمودند:
اى سدير چقدر به حسين عليه السلام جفا مى كنيد، آيا نمى دانى خداوند متعال يك ميليون فرشته دارد كه جملگى ژوليده و غبار آلود و گريان هستند و با اين حال و هيئت حضرت سيد الشهداء را زيارت كرده و از آن خسته و سست نمى شوند:
اى سدير اين حق بر تو نيست كه قبر حسين عليه السلام را در هر جمعه پنج بار زيارت كنى .

محضر مبارك حضرت ابى عبد الله عليه السلام عرض كردم : وقتى قادر بر زيارت شما نباشم چگونه زيارتتان كنم
حضرت به من فرمودند:
اى عيسى ، وقتى بر آمدن نزد ما قادر نبودى صبر كن تا روز جمعه شود پس غسل كن يا وضوء بگير و سپس به پشت بام برو و دو ركعت نماز بخوان و سپس به طرف من توجه كن ، كسى كه من را در حياتم زيارت كند محققا در ممات من نيز زيارتم كرده و كسى كه در مماتم زيارتم كند محققا در حياتم من را زيارت كرده .

حضرت امام حسن عسکری:
فقر با ما ، بهتر از ثروتمندی در کنار دشمنان ماست.
و کشته شدن با ما بهتر از زندگی در کنار دشمنان ماست.
و ما پناهگاه کسی هستیم که به ما پناه آورد.
و نور هدایت برای کسی هستیم که خواهان بصیرت از ما باشد.
و نگهبان کسی هستیم که به ما تمسک جوید.
پس هر کس ما را دوست بدارد با ما در درجات والای بهشت خواهد بود.
و آن که از ما جدا شد به سوی آتش خواهد رفت.

برو بالا