Menu

در روزى كه فزع اكبر است حق تعالى او را امان دهد و فرشتگان به وى بشارت داده و به او مى گويند: مترس و محزون مباش امروز روزى است كه تو در آن رستگار مى شوى .

محضر مبارك حضرت ابى جعفر عليه السلام عرضه داشتم : چه مى فرمائيد درباره كسى كه با خوف و هراس پدر شما را زيارت كند؟
حضرت فرمودند:
در روزى كه فزع اكبر است حق تعالى او را امان دهد و فرشتگان به وى بشارت داده و به او مى گويند: مترس و محزون مباش امروز روزى است كه تو در آن رستگار مى شوى .

محضر مبارك امام صادق عليه السلام عرضه داشتم : من به شهر ارجان وارد شده و در آنجا نازل شدم ولى قلب و دلم آرزوى زيارت قبر مطهر پدر بزرگوارتان را داشت لذا از شهر به قصد زيارت آن جناب خارج شدم اما دلم ترسان و لرزان بود و از خوف و ترس سلطان و ساعيان و عمال وى و مرزبان تا زمان مراجعت در وحشت و دهشت بودم .
حضرت فرمودند: اى پسر بكير آيا دوست ندارى كه خداوند تو را از كسانى كه در راه ما ترسان و خائف مى باشند محسوب فرمايد؟
آيا مى دانى كسى كه به خاطر خوف ما خائف باشد حقتعالى او را در سايه عرش مكان دهد و هم صحبتش حضرت امام حسين عليه السلام در زير عرش مى باشد و حق تعالى او را از فزع هاى روز قيامت در امان مى دارد، مردم به فزع و جزع آمده ولى او فزع نمى كند، پس اگر فزع كند فرشتگان آرامش كرده و بواسطه بشارت دادن قلبش را ساكت و ساكن مى نمايند.

حضرت امام صادق عليه السلام فرمودند: اى معاويه ، بخاطر خوف و هراس زيارت قبر امام حسين عليه السلام را ترك مكن زيرا كسى كه زيارت آن حضرت را ترك كند چنان حسرتى ببيند كه تمنا و آرزو كند قبر آن جناب نزدش باشد، آيا دوست ندارى كه خداوند متعال تو را در زمره كسانى محسوب كند كه رسولش صلى الله عليه و آله و حضرات على و فاطمه و ائمه عليه السلام برايش دعا مى كنند؟
آيا دوست ندارى از كسانى باشى كه گناهان گذشته ات آمرزيده شده و براى گناهان هفتاد سال بعد طلب غفران برايت كنند؟
آيا دوست دارى از كسانى باشى كه از دنيا خارج مى شوند در حالى كه در گناهى قابل مواخذه ندارند؟
آيا دوست دارى فرداى قيامت از كسانى باشى كه رسول خدا صلى الله عليه و آله با آنها مصافحه مى كند؟

محضر مبارك امام صادق عرض كردم : فدايت شوم : زيارت قبر امام حسين عليه السلام در حال تقيه به چه گونه است ؟
حضرت فرمودند:
وقتى به فرات رسيد غسل كن و لباسهاى پاك و طاهر خود را بپوش سپس عبور كن تا به ازاء و مقابل قبر برسى و بگو:
صلى الله عليك يا ابا عبد الله : صلوات و رحمت خدا بر شمااى ابا عبد الله .
صلى الله عليك يا ابا عبد الله : صلوات و رحمت خدا بر شما اى ابا عبد الله .
صلى الله عليك يا ابا عبد الله : صلوات و رحمت خدا بر شما اى ابا عبد الله پس زيارتت صحيح و تمام مى باشد.

حضرت ابو جعفر محمد بن على عليه السلام فرمودند:
آيا به زيارت قبر حسين عليه السلام مى روى ؟
عرض كردم : بلى ولى با خوف و هراس .
فرمودند: هر قدر در زيارت خوف بيشتر باشد ثواب در آن به مقدار خوف و هراس تو مى باشد و كسى كه در زيارتش خائف و بيمناك باشد در روزى كه مردم براى حساب پروردگار عالميان به پا مى خيزند حقتعالى او را در امان قرار داده و خوف و وحشت او را بر طرف مى كند و با آمرزش گناهان برگشته و فرشتگان بر او سلام نموده و نبى اكرم صلى الله عليه و آله به زيارتش آمده و براى او دعاء مى فرمايند و بواسطه نعمت الهى حالش دگرگون شده و فضلى كه هيچ مكروه و بدى با آن همراه نيست شاملش شده و بدنبال آن رضوان خدا نصيبش مى گردد.

حضرت امام حسن عسکری:
فقر با ما ، بهتر از ثروتمندی در کنار دشمنان ماست.
و کشته شدن با ما بهتر از زندگی در کنار دشمنان ماست.
و ما پناهگاه کسی هستیم که به ما پناه آورد.
و نور هدایت برای کسی هستیم که خواهان بصیرت از ما باشد.
و نگهبان کسی هستیم که به ما تمسک جوید.
پس هر کس ما را دوست بدارد با ما در درجات والای بهشت خواهد بود.
و آن که از ما جدا شد به سوی آتش خواهد رفت.

برو بالا